Baby Reindeer’ın ‘gerçek Martha’sı 1 milyon sterlin istiyor


‘Baby Reindeer’ dizisinde taciz faili olarak temsil edilen Martha karakterinin gerçek hayatta kendisi olduğunu iddia eden Fiona Harvey, geçtiğimiz günlerde ­katıldığı Piers Morgan’ın programından 250 sterlinlik (yaklaşık 10 bin TL) bir ödeme aldığını söyledi. YouTube’da yayınlanan ‘Uncensored’ programına konuk olan Harvey, komedyen Richard Gadd’ın kendi hayat hikayesinden yola çıkarak yazdığı ve başrolünü üstlendiği dizide iddiaların tümünü reddetmişti.

Gadd’ı hiçbir zaman taciz veya takip etmediğini söyleyen Harvey, 41 bin e-posta ve çok sayıda tweet gönderdiği iddialarını da yalanladı. Harvey, olayın postayla gönderilen on mesaj ve bir mektuptan ibaret olduğunu ileri sürdü.

Gadd ve Netflix’e karşı ‘yasal işlem başlatacağını’ söyleyen Harvey, komedyene de “Beni yalnız bırak lütfen. Yakamdan düş, düzgün bir iş bul. Yaptığın şeyden dolayı dehşete düştüm” ifadeleriyle seslendi. Dizide resmedildiği gibi hiçbir zaman hakkında mahkumiyet kararı çıkartılmadığını da iddia eden Harvey, şu ifadeleri kullandı: “İzlemedim. Mahkeme sahnesini, hapis cezalarını ve buna benzer şeyleri duydum… Hiçbirini izlemedim. İzlesem sanırım hasta olurum. Hayatımın yeterince büyük bir kısmını ele geçirdi. Bunu oldukça müstehcen, korkunç ve kadın düşmanı buluyorum.”

Harvey, dizinin yayına girmesinin ardından birçok kez ölüm tehdidi aldığını da belirtti.

Harvey, bu iddiaları Piers Morgan’ın programında dile getirdi. YouTube’da yayınlanan program için Piers Morgan’ın kendisine 250 sterlin ödediğini söyleyen Harvey, bunun yerine ondan 1 milyon sterlin (yaklaşık 40 milyon 400 bin TL) istediğini söyledi.

Daha önce Daily Record ile Salı günü yayınlanan bir röportajda Morgan’ın kendisini ‘kullandığını’ söyleyen Harvey, “Bana 250 sterlin teklif ettiler ve ben de herkese ödedikleri paranın bu olup olmadığını sordum, eğer öyleyse, bu yöndeki belgeleri görmek istedim ancak belgeler henüz elime ulaşmadı. Röportaj için bir sözleşme imzalamadım ve 250 sterlinlik önemsiz bir paradan çok daha fazlasını isteyeceğim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir